Citrón

Citron obsahuje až 90% vody. Zbytek tvoří velké množství organické kyseliny citronové (až 8%) a vápník. Dále citron obsahuje draslík, fosfor, hořčík, železo a zinek. Ve 100g citronu bychom našli 45 - 50 mg vitamínu C.

K čemu všemu vlastně oblíbená žlutá věc je :)?

1) Na krásu:


Díky svým antiseptickým účinkům pomáhá udržovat pleť čistou a tonizuje mastnou pleť.


2) Pocit nasycení:

Pokud držíte dietu, nebo si jen hlídáte váhu. Voda s citrónem vám přivede pocit nasycení.

3) Nepříjemný dech:


Citrón je lokálním antiseptikem pro ošklivý dech, který zabrání tomu, aby docházelo ke kvašení a tudíž k vytváření takovéto nepříjemnosti v ústech. Herci pijí citrónovou šťávu s trochou medu dvakrát až třikrát denně, aby si zajistili sladký dech.

4) Čínské použití citrónu:


Když čínští lékaři zveřejní něco ze svých přírodních léčebných metod, určitě to stoj za přečtení. Výbornou léčbou pro poškozené nehty a zanícená nehtová lůžka je citrón, kterému se odřeže vršek, prst se dá do citrónu a vše se ováže obvazem. Ráno se může rána vyčistit.

5) Bolest hlavy:


Citrónová šťáva s několika lžičkami horkého čaje (nejlépe z červeného jetele nebo vojtěšky alfalfa) je skvělou léčbou důmyslného Newyorského barmana pro ty, kteří mívají nepřetržité bolení hlavy.

6) Zubní kámen:


Citrónová šťáva je sama o sobě úžasný prostředek pro čistění zubů. Pokud namáčíte kartáčky do zředěné citrónové šťávy, budete mít čisté jak kartáčky, tak zuby.

7) Citrón jako posilující prostředek:


Mnoho žen, mužů a dětí, kterým chybí vytrvalost, mají nedostatek vápníku. Pokud se 30 dní dvakrát denně užívá citrónový koktejl, tak dojde ke změnám v chemii těla, což velmi posílí organismus, zlepší se paměť a výdrž. Citrónový koktejl se dělá z citrónové šťávy, sójového mléka a medu rozmíchaného v mixéru, nebo ještě lepší roztřepaného v šejkru.

8) Citrón a vyčerpanost:


Poutníci na dlouhých cestách, stejně jako cestovatelé a badatelé se dívají na citrón jako na dar z nebe. Když začnou pociťovat únavu, vysají trochu šťávy z citrónu skrze díru, kterou udělají nahoře ve slupce. Je to velmi rychlý účinný „lék“, který dodává téměř neuvěřitelné občerstvení. Badatelé používají citrón jako ochranu před mnohými tropickými infekcemi. Trocha citrónové šťávy daleko lépe uhasí žízeň, než mnohonásobně větší množství vody. Zkušení cestovatelé tvrdí, že když přidali citrónovou šťávu do běžné pitné vody v různých oblastech, je to jako desinfekční prostředek a zabraňuje to vzniku nemocí, které by mohli vzniknout z rozdílných vodních zdrojů.

Jsi na váškách a máš nějaký dotaz? Napiš mi