iRacing

Asi jste nikdy neslyšeli slovo iRacing a vlastně se ani nemohu divit. Začneme hezky od začátku. Cvičením se zabývám pěknou řádku let. Navštívil jsem desítky různých skupinových hodin a spolupracoval s desítkami trenérů. Vyzkoušel jsem již známe cvičební metody, jako je TABATA, různé HIIT a nebo nejnovější módu INSENITY. Jenže pořád mně to nějak nenaplňovalo. Pořád mi tam něco chybělo. Tak jsem si vymyslel svůj vlastní tréninkový styl a nazval ho iRacing. Je to vlastně zkratka dvou slov intelligent racing, což v překladu znamená inteligentní závodění. Proč jsem svůj trénink nazval takto, hned pochopíš.

V podstatě se jedná o intervalový trénink, který často připomíná kruhový trénink. Co je tedy na mém tréninku jiného, co ho dělá tak odlišný od konkurence? První je možné kombinace izometrického cvičení, silového cvičení, anebo intenzivního cvičení. Možné je i kombinace všech těchto prvků dohromady. Jediné omezení je v trenérově hlavě. Teď přicházíme k jádru celého tréninku. Z mojí praxe je nejlepší nastavění 20s/10s/20s, které jistě znáte z TABATY. Jenže kouzlo spočívá provádění jednoho cviku v tomto intervalu (20s/10s/20s) a následných deset sekund máme na přesun, či přestávku a pokračujeme dalším cvikem. Nejčastěji využívám kombinaci 20s(střední tempo) provádění cviku následujících 10sekunnd zrychlíme opravdu na maximum a posledních 20s se vrátíme opět do středního tempa. Je nutné po celou dobu (50s) nepřestat a vydržet. Proč vlastně nenastavíme rovnou 50s? Nebudete mi věřit ale těch 10s uprostřed je to nejdůležitější. Sice se jedná o krátký čas, ale zato musíte ze sebe vydat maximum a následující 20s musíte udržet provádění cviku, což bude opravdu těžké. Nutná 10s vsuvka z vás dokáže dostat mnohem víc, než byste čekali. Další možná kombinace je v 10s provádět nějaký izometrický cvik například zdvihy na biceps.

Příklad 20s provádíme normální plynulý zdvih na biceps. V 10 sekundách zastavíme v polovině pohybu a držíme 10s, následujících 20s provádíme opět pohyb.

Obtížné na celém tréninku je správně sladit různé cviky na různé části těla. Což ne každý dokáže. Další je nutné namotivovat cvičence k výkonům. Svůj iRacing aplikuji na svých soukromých hodinách, ale už je začínají lidi zažívat na mých skupinových hodinách.

Pokud chceš ve svém fitku předvést něco jedinečného, nebo pokud si ho chceš zažít na vlastní kůži, napiš mi.

Kdybyste si chtěli vyzkoušet skupinový trénink pod mým vedením koukněte ZDE

Jsi na váškách a máš nějaký dotaz? Napiš mi